اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش
هرگز امیـــــــد را از کسی سلب نکن شاید این تنـــــها چیزی باشد که دارد . 
نویسندگان

جام اقتصادی، عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس، از تداوم پرداخت عیدانه در سال ۹۳ به میزان سال ۹۲ خبرداد و گفت: در جلسه‌ای که بین نوبخت معاون مدیریت و نظارت راهبردی رئیس جمهور و کمیسیون برنامه و بودجه انجام گرفت مقرر شد که عیدانه سال ۹۳ به میزان سال ۹۲ پرداخت شود.

موسی الرضا ثروتی با اشاره به اینکه کشور در حال حاضر به لحاظ اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار ندارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه عیدانه سال گذشته بار مالی هزینه‌ای بسیار زیادی بر دوش دولت گذاشته است اما به دلیل خالی بودن سبد هزینه‌ای خانوار‌ها و تورم گسترده‌ای که به وجود آمده است و تا پایان امسال کماکان تورم موجود وجود دارد عیدانه سال ۹۳ به میزان سال ۹۲ پرداخت می‌شود.

نماینده مردم بجنورد استان خراسان شمالی همچنین از ادامه مذاکرات کمیسیون برنامه و بودجه و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای توافق نهایی برسر مجوزهای لازم و اصلاح بودجه ۹۲ خبر داد و گفت: سه شنبه نوبخت در کمیسیون برنامه و بودجه حضور خواهد یافت

[ سه شنبه 28 آبان 1392 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
اطلاعیه تایید گواهینامه های مهدویت: به استناد مجوز شماره ۳۲/۷۵۰۱۸/۱۸۰ مورخ۱۸/۴/۱۳۹۲ مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت دوره حکومت مهدوی و وظایف منتظران با کد ۹۲۵۰۳۰۷۱ به مدت ۲۰ ساعت که از سوی مرکز تخصصی حوزه علمیه قم برگزار شده مورد تایید می باشد. متن تاییدیه در پشت ا صل گواهینامه نوشته و به شرح ذیل تایید شود.
با سمه تعالی
این گواهی به استناد مجوز شماره ۳۲/۷۵۰۱۸/۱۸۰ مورخ باعنوان حکومت مهدوی و وظایف
منتظران با کد ۹۲۵۰۳۰۷۱ به مدت ۲۰ ساعت مورد تایید می باشد

برچسب ها: اطلاعیه تایید گواهینامه های مهدویت،
[ سه شنبه 28 آبان 1392 ] [ 11:02 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در صورت تخصیص منابع از سوی دولت، سازمان تأمین اجتماعی افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه را اجرایی می‌کند.

 

به گزارش افکارنیوز، سید تقی نوربخش درباره افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه اظهار داشت: افزایش مرخصی زایمان بار مالی زیادی دارد و دولت هنوز منابع آن را تأمین نکرده است.

 

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد بیمه‌ای است و خدماتی محسوب نمی‌شود، بنابراین دولت موظف است مابه‌التفاوت افزایش مرخصی زایمان را پرداخت کند.

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: دولت می‌تواند به سازمان‌های بیمه‌ای تکلیف کند ولی باید منابع آن را نیز در نظر بگیرد در صورت تخصیص منابع از سوی دولت سازمان تأمین اجتماعی افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه را اجرایی می‌کند .  
برچسب ها: شرط اجرای مرخصی زایمان به مدت ۹ ماه،
[ سه شنبه 28 آبان 1392 ] [ 11:00 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

عصاره سیر و لیمو ترش؛ راهی برای باز کردن رگهای قلب

 باز کردن رگهای بسته شده قلب، کاری است بسیار ساده که در جای خود و در مقاله ای مستقل و مفصل به آن خوهیم پرداخت امّا برای خالی نبودن عریضه، این نسخه را که این روزها در بین بیماران قلبی، شهرتی به هم زده است را برایتان آورده ام. این نسخه بر اساس توصیه متخصّصان «دانشکده پزشکی ارلانگن» آلمان نگاشته شده است و لذا مسوولیت علمی آن هم به عهده ایشان خواهد بود امّا به تجربه، آن را کارساز و موثّر یافته ام؛ البتّه اعتقاد شخصی من این است که برای این بیماران نباید به این تک نسخه یا نسخه های مشابه اکتفا کرد و ضرورت دارد که دوره های درمانی کاملی برایشان انجام شود.


1 - طرز تهیه: تعداد 30 حبه سیر را پوست گرفته همراه با 5 عدد لیموترش بزرگ یا15 عدد لیمو ترش کوچک که هسته های آنها را خارج کرده اید ولی پوست آنها را نگرفته اید؛ در مخلوط کن بریزید . پس از آن که همه محتویات در مخلوط کن له شد؛ یک لیتر آب(5 لیوان معمولی) به آن اضافه نموده مخلوط نموده روی شعله کم بگذارید تا جوش بیاید. با اوّلین جوش، شعله را خاموش کرده؛ پس از سرد شدن مخلوط، آن را از صافی رد کنید. مخلوط صاف شده را داخل یک ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.


2 - مصرف: روزانه دو بار و هر بار نصف استکان از عصاره را، قبل یا بعد از غذاهای اصلی، میل نمایید. پس از سپری شدن سه هفته از مصرف مداوم این عصاره طبیعی، احساس جوانی و شادابی را در بدنتان لمس خواهید کرد و به تدریج، گرفتگی های رگ های بدن و همچنین عوارض آنها(مثل کاهش دید و سنگینی گوش) مسیر بهبودی را خواهند پیمود.


به یاد داشته باشید ؛ بعد از مصرف یک دوره سه هفته ای، هشت روز مصرف دارو را قطع کرده؛ سپس دومین دوره مصرف سه هفته ای را اجرا کنید. به این ترتیب یک دوره درمانی، کامل خواهد شد. پیشنهاد می کنیم این روش درمانی ارزان، موثر و بی ضرر را هر ساله تکرار کنید.


 3 - بوی سیر: بوی سیری که با خوردن این عصاره از دهان شما استشمام خواهد شد؛ آن قدر خفیف است که کسی متوجّه آن نخواهد شد؛ لذا بدون نگرانی از این بابت، دارو را مصرف نمایید.


4 – سایر خواصّ: مصرف این عصاره، علاوه بر باز کردن گرفتگی های عروقی، چربی خون را کنترل می کند؛ جرم دندان را کاهش می دهد؛ و برای کسانی که سایش دندان ( دندان قروچه ) دارند هم، مفید است.


تذکّر:  برای اینکه پوست سیر را راحت تر بکنید، آن را در آب خیس کنید .


برچسب ها: عصاره سیر و لیمو ترش؛ راهی برای باز کردن رگهای قلب، لازم الاجرا برای همه ی فرهنگیان عزیز،
[ دوشنبه 27 آبان 1392 ] [ 09:22 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
آداب و خواص به کار بردن بوی خوشنویسنده: عباسعلی تیموری عسگرانی


چکیده


عطرزدن و به کار بردن بوی خوش سنت پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام است. ایشان نیز مردم را به استفاده از بوی‌خوش سفارش می‌کردند. فضیلت‌ها و خواص فراوانی برای بوی‌خوش طبق روایات وجود دارد که علم امروز هم آن‌ها را ثابت کرده است. این تحقیق آداب خاصی را که اسلام برای به‌کاربردن بوی خوش در نظر گرفته است مانند زمان‌ها و مکان‌های استفاده از عطر را بیان می‌کند و جهت ترغیب ما به استفاده از بوی‌خوش، خواص و آثار آن از طریق روایات و علم امروز بیان می‌شود. از جمله این که عطر به سبب مواد تشکیل دهنده‌اش اثرات مختلفی روی سیستم مغزی می‌گذارد، بوی‌خوش عقل و هوش و قلب انسان را تقویت می‌کند و موجب آرامش و تسکین انسان می‌شود. پس بهتر است انسان همیشه مخصوصا هنگام عبادت و در روز جمعه عطر را فراموش نکند. با انجام این کار جامعه اسلامی چهره و نمود بهتری دارد و رنگ الهی همراه با بوی خوش موجب جذب بهتر دیگر انسان‌ها به خصوص جوانان به دین اسلام می‌شود و دستورات و احکام اسلام را از عمق جان پذیرا خواهند بود.

ادامه مطلب برچسب ها: اخبار طب سنتی آموزش و پرورش، آداب و خواص به کار بردن بوی خوش،
[ دوشنبه 27 آبان 1392 ] [ 09:17 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

تاثیر وضو روی چاکراهای بدنادامه مطلب
[ دوشنبه 27 آبان 1392 ] [ 08:50 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
[ پنجشنبه 23 آبان 1392 ] [ 09:40 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
کد کتاب: 
105
سال تحصیلی: 
92-93

دریافت فایل کامل کتاب: 

[ پنجشنبه 23 آبان 1392 ] [ 08:51 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

آزمون استخدامی آموزش و پرورش قطعی است

علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش جذب نیرو دارد؟»، اظهار داشت: هر کسی که بخواهد به موجب قانون وارد آموزش و پرورش شود، باید در آزمون استخدامی شرکت کند.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه «آیا این وزارتخانه در آینده نزدیک آزمون استخدامی برگزار خواهد کرد؟»، گفت: اگر قانونی داشته باشیم و مجوزی بگیریم، جذب نیرو خواهیم داشت اما فعلاً به جز آزمون پیش‌دبستانی‌ها، آزمون استخدامی نداریم که زمان آزمون مربیان پیش‌دبستانی هنوز مشخص نیست.

جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 08:51 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

برای دانلود بخش اول اینجا کلیک کنید. 

 برای دانلود بخش دوم اینجا کلیک کنید.
 برای دانلود بخش سوم 
اینجا کلیک کنید..                                      

 برای دانلود بخش چهارم اینجا کلیک کنید.(نمونه سوال و بارم بندی )

 دانلود بارم بندی کتاب هفتم

نمونه سوال عربی کلاس هفتم

نوع مطلب : بارم بندی امتحانات عربی، امتحان و کنکور عربی، نرم افزار،کتاب و مقاله سودمند، گروه عربی دفتر تألیف، 
برچسب ها : راهنمای معلم عربی هفتم، راهنمای تدریس عربی اول، راهنمای معلم عربی پایه هفتم، راهنمای معلم عربی اول متوسطه اول،
لینک های مرتبط :

[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 08:15 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 08:14 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات
[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 08:12 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات
[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 08:09 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات
[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 08:06 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات

انسان:فراموشکار/ بشر  : پیدا پوست / آدم : خاکی

انسان از ریشه (نِسیان ) به معنی فراموشی است . حرف اول و سوم نسیان جابجا شده و حرف ی به إ تبدیل شده. از این جابجایی ها زیاد اتفاق افتاده است مثل تلخیص یعنی خلاصه کردن که باید تخلیص باشد یا مأیوس که ریشه اش یأس است و باید در اصل مَیــؤوس باشد و یا نئشه که درست آن نشئه است. پس انسان یعنی فراموشکار . اما برخی انسان را از اُنس می گیرند و می گویند انسان یعنی به هر چه انس بگیرد ، عادت ثانویه او می شود . پس انسان یعنی انس گیرنده .برخی نیز انسان را از اِنس می دانند .


ادامه مطلب
[ سه شنبه 14 آبان 1392 ] [ 06:47 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات
امروز هم رفتیم سراغ تدریس درس دوم 

راستش این است که وقتی می بینم همکاران چقدر راحت شروع میکنند به گفتن قواعد ، متعجب از خودم سوال میکنم : آیا هدف مؤلف همین بوده ؟ 

یا شاید هم من دارم سخت میگیرم و بچه ها را به روش اکتشافی می کشانم به پای گود . 

امروز درس اسم اشاره مثنی و جا افتادن اینها و این دو تو دوتا کلاس بیشتر وقت برد طوری که تمرین ها ماند برای جلسه بعد . اما تو یک کلاس رسیدم تمرین ها را هم حل کنم . و اینجا است که باید بگویم استعدادهای دانش آموزی و تفاوت های فردی میتواند دخیل در امر تدریس باشد . همینطور ساعت برگزاری کلاس . معمولا کلاس هایی که زنگ دوم باهاشون کار دارم بیشتر درس را یاد می گیرند و زودتر 


ادامه مطلب
[ یکشنبه 12 آبان 1392 ] [ 07:09 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات
درس اول : 


درس اول آموزش اسم اشاره مفرد را برای شما دارد . همینطور اسم مذکر و مؤنث 

اسم مذکر : اسمی است که آخر آن (ة ) نداشته باشد . مثل شجر ، قلم ، طالب ، ناجح 

اسم مؤنث : اسمی است که آخر آن (ة ) باشد . مثل طالبة . مجالسة . طبیبة . 

یادتان باشد بعضی از اسم ها مفهومشان مؤنث است و برای جنس زن به کار میروند .این اسم ها ممکن است علامت (ة ) را نداشته باشند . مثل : بنت (دختر)  . أمّ (مادر ) 

اسم اشاره : برای مذکر ( ذلک  و هذا  ) است و برای مؤنث ( تلک و هذه
 
اما اینکه این  اسم های اشاره چه تفاوتی باهم دارند را از روی معنایشان میتوانید متوجه بشوید . 

هذا و هذه : به معنای این      

ذلک و تلک : به معنای آن 


ادامه مطلب
[ یکشنبه 12 آبان 1392 ] [ 07:08 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

برای من همین کافیست ،اگرروزی بدین خط و بدین دفتر نظر دوزی ، بخندی و به دل گویی : کجایی یاردیروزی ؟
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
shahdadiya
Online User
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic