اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش
هرگز امیـــــــد را از کسی سلب نکن شاید این تنـــــها چیزی باشد که دارد . 
نویسندگان

سید کاظم اکرمی، مشاور عالی وزارت آموزش و پرورش  و در پاسخ به این پرسش که «موضوع جدی که آموزش و پرورش در حال پیگیری آن است، چیست؟»، اظهارداشت: برنامه ساماندهی معلمان از موضوعات مهم است.

 مستخدمان و کارگران معلم شده‌اندادامه مطلب
[ سه شنبه 24 دی 1392 ] [ 08:35 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
وزیر آموزش و پرورش در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه درخواست کرد با توجه به مناسبت‌های پیش رو، تعدادی از معلمانی که در بازداشت به سر می‌برند و حکم قضایی دارند، مورد عفو قرار گیرند.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 24 دی 1392 ] [ 08:33 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
برگزاری دوره ی جدید ضمن خدمت با کد ۹۱۴۰۰۳۱۱   به زودی در سامانه ی ضمن خدمت فرهنگیان قسمت دوره های ثبت نام شده

راهنمای عملی تهیه طرح درس

سامانه ضمن خدمت فرهنگیان کشور

[ دوشنبه 23 دی 1392 ] [ 07:00 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
معلمان عشایری باید از مزایا و سختی کاری بیشتری برخوردار باشند. معلم عشایری باید دوری راه ، سختی عبور و مرور ، بیتوته کردن در مدرسه تا پایان هفته و در برخی جا ها . . .


ادامه مطلب
[ دوشنبه 23 دی 1392 ] [ 06:53 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: در بیمه معلم اتاق فکری ایجاد شده که برای ارائه محصولات جدید بیمه ای برنامه ریزی می کند و یکی از این محصولات جدید شرکت بیمه معلم، پرداخت مستمری بازنشستگی به صورت متفاوت با سایر شرکت های بیمه ای است که مجوزهای آن نیز گرفته شده است.


ادامه مطلب
[ شنبه 21 دی 1392 ] [ 02:11 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

مربی 60 ساله كه به بهانه برگزاری كلاس‌های خصوصی ورزشی دختر بچه‌ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، در مشهد دستگیر شد.


هفته گذشته والدین دختر 10 ساله ای با مراجعه به اداره آگاهی مشهد راز جنایت‌های سیاه مربی شیطان صفت را فاش كردند.


پدر نیلوفر به ماموران گفت: حدود دو ماه قبل دخترم را در كلاس ورزشی ثبت نام كردم. نیلوفر را هر روز همسرم به باشگاه می‌برد و همزمان با تمام شدن كلاسش به خانه باز می‌گرداند. در ابتدا دخترم علاقه زیادی به این رشته ورزشی از خود نشان می‌داد و روزهایی كه كلاس داشت از یك ساعت قبل آماده رفتن به باشگاه بود. پس از مدتی مربی باشگاه مدعی شد دخترم استعداد خوبی در این رشته دارد و خواست برای نیلوفر كلاس خصوصی تشكیل دهد تا او را برای مسابقات استانی آماده كند.


وی ادامه داد: ما هم به خاطر علاقه ای كه دخترمان داشت با این درخواست موافقت كرده و نیلوفر روزهای جمعه برای تمرین‌های ویژه به خانه مربی می‌رفت. چند هفته ای از این ماجرا گذشت و رفتار دخترم به طور ناگهانی تغییر كرد. دیگر تمایلی برای ورزش نداشت و روزهای جمعه با اكراه به خانه مربی می‌رفت. این رفتارش باعث شك ما شده بود به همین خاطر با یك مشاور صحبت كردیم كه او مدعی شد موضوعی باعث وحشت نیلوفر شده است. بالاخره همسرم با نیلوفر صحبت كرد كه دخترمان در حالی كه به شدت می‌ترسید، گفت: روزهای جمعه او مرا مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و تهدید كرده كه موضوع را به كسی نگویم. پس از افشای این راز تصمیم به طرح شكایت گرفتیم.


همزمان با طرح این شكایت تیمی‌از ماموران تحقیقات در این زمینه را آغاز كردند. بررسی ماموران نشان داد، متهم مرد 60 ساله ای است كه به بهانه تمرین‌های تخصصی دختر بچه‌های دیگر را نیز به خانه اش كشانده است.


تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینكه خانواده دو دختر بچه دیگر نیز با مراجعه به پلیس آگاهی شكایت‌های مشابهی را طرح كردند. شكایت‌ها نشان می‌داد، با توجه به رفتار و سن مرد شیطان صفت خانواده‌ها اجازه می‌دادند كه دخترشان برای تمرین به خانه مربی بروند.


سرهنگ حسین بیدمشكی‌، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در این باره به خبرنگار ما گفت: با تكمیل تحقیقات متهم با دستور قضایی شناسایی و دستگیر شد. متهم در ابتدا منكر هرگونه جرمی‌بود اما پس از رو به رو شدن با طعمه‌هایش لب به اعتراف گشود.


وی افزود: تحقیقات از متهم در اداره آگاهی ادامه دارد و تاكنون خانواده سه دختر بچه با مراجعه به پلیس شكایت كرده اند.


رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در پایان به خانواده‌ها هشدار داد: قبل ثبت نام كردن فرزندشان در كلاس‌های فرهنگی و ورزشی درباره محیط برگزاری كلاس‌ها و مربی تحقیقات لازم را انجام دهند و با توجه به رفتار ظاهری افراد فرزندان خود را در اختیار آنان قرار ندهند.


[ شنبه 21 دی 1392 ] [ 02:05 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
وزیر آموزش و پرورش، با تاكید بر اینكه بدون برنامه ریزی كاری صورت نمی گیرد، اظهار داشت: با برنامه ریزی می توان از معلمان مازاد دوره راهنمایی تحصیلی و دبیرستان برای تدریس در دوره ابتدایی استفاده كرد.
وی ایجاد انگیزه در بین معلمان ابتدایی را ضروری دانست و تصریح كرد:پیشنهاد فوق العاده شغل برای معلمان دوره ابتدایی به معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور ارائه شد و موضوع در حال پیگیری است.


[ شنبه 21 دی 1392 ] [ 01:59 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

به گزارش خبرنگارافتخاری وب سایت خبری آموزش وپرورش کاشانی درپیام رادیویی که ازشبکه استانی سیستان وبلوچستان پخش شد اعلام کرد،درخصوص حق نوارمرزی با توجه به این که چندین دستگاه و نهاد دیگر در زاهدان حق نوارمرزی را برای کارمندان خود برقرار کرده اند ولی متاسفانه برای پرسنل شریف و زحمت کش فرهنگی زاهدان برقرار نشده است.باتوجه به مشکلات اعتباری و مسائلی که بود ما با پیگیری هایی که داشتیم و تذکری که به صورت کتبی در صحن علنی مجلس هم قرائت شد واین مهم را به وزیر آموزش و پرورش تذکر دادیم و همچنین در جلسه ای که با وی داشتیم قرار شد ایشان پیگیری نمایند تا حق نوارمرزی برای فرهنگیان زاهدان نیز برقرار گردد واین دغدغه مهم معیشتی فرهنگیان نیز رفع گردد زیرا معتقدیم که توسعه هر مملکتی راه ومسیرش از آموزش و پرورش می باشد.


[ پنجشنبه 19 دی 1392 ] [ 08:49 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
رئیس‌مر‌كز‌اطلاع‌رسانی‌و‌روابط‌عمومی ‌وزارت‌آموزش‌و‌پرورش: افزایش 150 درصدی ایثارگری وكاهش 10 درصدی میانگین سنی مدیران آموزش و پرورش رئیس‌مر‌كز‌اطلاع‌رسانی‌ و‌ روابط‌عمومی ‌وزارت‌آموزش‌ و ‌پرورش، ازافزایش150درصدی ایثارگری وكاهش 10درصدی میانگین سنی مدیران آموزش و پرورش خبر داد.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 19 دی 1392 ] [ 08:34 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
معلمانی که یکم مهر ماه سال جاری بازنشسته شده‌اند بعد از گذشت نزدیک به ۴ ماه هنوز پاداش پایان خدمت و مستمری شان در ماه‌های مهر، آبان و آذر را که در مجموع بیش از ۴۰ میلیون تومان می‌شود، دریافت نکرده‌اند.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 19 دی 1392 ] [ 08:27 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
فانی: در بخش بهسازی نیز باید آموزشهایی در حین خدمت به معلمان داده شود تا هر کدام از آنها را نسبت به کاری که انجام می دهند، آماده کنیم. و برای این بخش طرح هایی در نظر گرفته شده و مطالب و محتوای آموزش ضمن خدمت متناسب با سیاست ها و برنامه های آموزشی تدوین می شود.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 17 دی 1392 ] [ 08:26 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
جامعه > آموزش - کل اعتبارات آموزش و پرورش در سال 1393 نسبت به قانون بودجه سال 1392 به میزان 21 درصد افزایش داشته است. تغییرات هزینه های عمومی آموزش و پرورش از مقایسه بودجه سال 1393 با 1392 نیز 26 درصد افزایش نشان می دهد. این میزان رشد تحت تاثیر افزایش حقوق مستمر معلمان است.
 

ادامه مطلب
[ سه شنبه 17 دی 1392 ] [ 08:24 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
توسعه مشارکت های همه جانبه مردمی، معلمان و دانش آموزان - عملیاتی کردن بودجه در آموزش و پرورش- بهسازی و ساماندهی منابع انسانی - ارتقای کیفیت بهره وری و مدیریت آموزشگاهی ازجمله سیاست هایی است که همکاران فرهنگی می توانند پیشنهادات خود را با عناوین ذکر شده تا 30 بهمن ماه از طریق سامانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد ها ارائه کنند.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 17 دی 1392 ] [ 08:21 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
وزیر آموزش و پرورش از آموزشهای جدید ضمن خدمت معلمان خبر داد و گفت: برای بهسازی نیروی انسانی باید آموزشهایی همزمان با خدمت به معلمان داده شود تا هر کدام از آنها را نسبت به کاری که انجام می دهند، آماده کنیم.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی اصغر فانی افزود: برای آموزش ضمن خدمت طرحهایی در نظر گرفته شده و مطالب و محتوای آموزش ضمن خدمت متناسب با سیاستها و برنامه های آموزشی تدوین می شود.

وی با اشاره به ساماندهی معلمان مقاطع مختلف تحصیلی برای سال آینده اظهار داشت: ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای سال آینده است و در استانها، مناطق و مدارس، ساماندهی و توزیع مجدد نیروی انسانی از سال آینده انجام می شود.

منبع :خ مهر

[ دوشنبه 16 دی 1392 ] [ 01:20 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: ۵۸ هزار نیروهای مازاد با هزینه‌ای بالغ بر هزار میلیارد تومان در سیستم آموزشی کشور وجود دارد.

به گزارش افکارنیوز، فانی گفت: ۵۸ هزار نیروی انسانی مازاد در سیستم آموزشی کشور وجود دارد، که براساس برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش، طی سال آینده ساماندهی خواهند شد.ادامه مطلب
[ یکشنبه 15 دی 1392 ] [ 06:23 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ، گفت: آموزش حقوق شهروندی وارد كتاب های درسی می شود .


ادامه مطلب
[ یکشنبه 15 دی 1392 ] [ 06:18 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف ارائه تسهیلات به معلمان سراسر كشور عضو جدید می‌پذیرد.


ادامه مطلب
[ یکشنبه 15 دی 1392 ] [ 06:16 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
حجةالاسلام والمسلمین محسن قرائتی گفت: به معلمان خانم بگویید با چادر مشکی سر کلاس نروند. چرا که چادر مشکی برای رفت و آمد در خیابانها ست.

حجة الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در نخستین روز سیمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور ضمن ابراز خوشحالی خود از ثبت نام نکردن وزیر آموزش و پرورش در انتخابات ریاست جمهوری گفت: راه بهشت و جهنم از آموزش و پرورش است و در صورتی که دانش آموز خوب تربیت شود به بهشت می رویم.


ادامه مطلب
[ یکشنبه 15 دی 1392 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

تشکیل دو کمیته «جذب» و «تبلیغات و اطلاع‌رسانی» در نشست روابط عمومی

به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، یکشنبه هشتم دیماه در دوازدهمین نشست روابط‌عمومی و امور بین‌الملل مؤسسه و شرکت‌های تابعه دو کمیته‌ی «جذب» و «تبلیغات و اطلاع‌رسانی»، تشکیل و اعضای آن بر اساس نظر مدیران روابط عمومی شرکت‌های تابعه تعیین شدند.ادامه مطلب
[ یکشنبه 15 دی 1392 ] [ 06:11 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
همكارانی كه آموزشهای درون سازمانی گذرانده اند ولی در سامانه LTMS مشاهده نمی شود پس از اصلاح و بازنگری در سامانه مذكور از سوی مركز پشتیبان نسبت به بازبینی و كنترل مجدد اقدام و در صورت عدم مشاهده ی دوره آموزش گذرانده شده برابر گواهی نامه موجود نسبت به ثبت در سامانه توسط ذینفعان اهتمام گردد.

 برای دوره های آموزشی سال های  91 و 92 گه گواهینامه صادر نشده است امكان چاپ در سامانه LTMS فراهم خواهد شد تا نسبت به تایید و ممهور نمودن گواهینامه توسط كارشناس آموزش نیروی انسانی منطقه اقدام لازم صورت پذیرد.[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 02:50 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
شاپور محمدزاده، مدیر کمیسیون اساسنامه‌های شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی  با اشاره به تغییر آئین‌نامه اجرایی مدارس اظهار داشت:‌ این آئین نامه به چند دلیل نیاز به بازنگری و بازتعریف دارد؛ ۱۳ سال است که از تصویب آئین نامه اجرایی مدارس می گذرد بنابراین بازنگری در آن ضروری است چرا که شرایط زمانی کنونی متفاوت از ۱۳ سال گذشته است در آن زمان، تلفن همراه و تکنولوژی‌های مشابه وجود نداشت در مقطع زمانی کنونی باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم.


ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 02:45 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
۹۱۴۰۲۲۰۵ آسیب شناسی دانش آموزی و دانشجویی و راه های پیشگیری و مقابله

برای شرکت غیر حضوری به آدرس 
http://ltms.medu.ir  سامانه جامع مدیریت آموزش و یادگیری فرهنگیان قسمت دوره های ثبت شده همان سایت مراجعه نمائید.برچسب ها: دوره ی جدید ضمن خدمت با کد 91402205،
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 10:23 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
در این بخش درصد سود حساب های سرمایه گذاری بانک ها و موسسات مالی و اعتباری را به صورت یکجا مشاهده می نمایید و می‌توانید با مقایسه نرخ سود بانکها و موسسات، برای سرمایه گذاری انتخاب مناسب تری داشته باشید.


ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 09:04 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
کتاب«چرا نمی‌ذاری بچه‌ات درس بخونه؟» منتشر شد
سید‌علی میرصادقی، از انتشار کتاب جدید خود با عنوان «چرا نمی‌ذاری بچه‌ات درس بخونه» با یادداشتی از پوران درخشنده، کارگردان سینما، در ابتدای آن خبر داد.
اندیشه نیوز:سید‌علی میرصادقی، نویسنده و مشاور امور تحصیلی، درباره کتاب «چرا نمی‌‌ذاری بچه‌ات درس بخونه؟» گفت: این اثر در حقیقت به‌دنبال ارایه روشی است تا والدین بتوانند در نقش یک مشاور تحصیلی، به فرزندانشان کمک کنند. به عبارتی دیگر، این اثر با متنی ساده و روان به خانواده‌ها می‌آموزد برای ترغیب فرزندان به درس خواندن از چه راهکار‌هایی استفاده کنند.


ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 09:02 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

طرح جدید وزیر آموزش و پرورش برای تعطیلی پنجشنبه های مدارس
جامعه > آموزش - ایسنا نوشت:

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کمیته‌ای برای ساماندهی فوق برنامه‌های پنج شنبه‌ها تشکیل شده، از اجرای طرح آزمایشی جدید برای تعطیلی پنج شنبه‌ها از مهر93 خبرداد.ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 08:58 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

سوگندنامه یک تعهد شرعی و اخلاقی برای معلمان است
تهران - ایرنا - دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: سوگندنامه معلمی که به تازگی به تصویب این شورا رسیده، یک تعهد شرعی، درونی و اخلاقی برای معلمان به وجود می آورد.
ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 08:57 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش
    ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش، برگزاری جشن بازگشایی دارالفنون در سال آینده، ورود محیط زیست و حقوق شهروندی به کتاب های درسی،افزایش پژوهش سراهای دانش اموزی، اعلام وضعیت دانش آموزان شین آبادی، گسترش پیش دبستانی در مناطق محروم، واکنش آموزش و پرورش به کمک بابک زنجانی به کودکان شین آباد و ... از مهمترین اخبار آموزش و پرورش در این هفته بود.


ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 08:27 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]

جلسه مشترک "فانی" و "فرجی‌دانا" درباره دانشگاه فرهنگیان

وزرای علوم و آموزش و پرورش با تشکیل جلسه مشترکی، راهکارهای همکاری دوجانبه با هدف تقویت دانشگاه فرهنگیان را بررسی کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، این دیدار با حضور رضا فرجی‌دانا و علی اصغر فانی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری به منظور روشن شدن افق پیشروی دانشگاه فرهنگیان با درک تفاوت این دانشگاه با سایر دانشگاه ها و با هدف بهسازی و اعتلای منابع انسانی آموزش و پرورش به عنوان محور تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت در محل وزارت علوم تحقیقات و فناوری صورت گرفت .ادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 08:26 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
بر اساس گزارش سایت امور مالی استان ارسال اطلاعات حقوق دی ماه تا تاریخ 14/10/92  ؛ متن اطلاعیه به شرح زیر می باشد:

متن اطلاعیه در ادامه مطلبادامه مطلب
[ شنبه 14 دی 1392 ] [ 08:23 ق.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
قانون حمایت ازفرزندان بی سرپرست وبدسرپرست
مزایای حمایتی حق اولاد ومرخصی دوره مراقبت ازكودكان زیرسه سال (معادل مرخصی زایمان )
بااحترام، بازگشت به نامه شماره 78/17154/4645-4/10/92باستحضار می رساند باستنادماده(1)قانون حمایت ازفرزندان بی سرپرست وبدسرپرست شخصی كه سرپرستی افرادتحت حمایت این قانون رابرعهده می گیردازمزایای حمایتی حق اولاد ومرخصی دوره مراقبت ازكودكان زیرسه سال (معادل مرخصی زایمان )بهره مندمی باشد كودك یا نوجوان تحت سرپرستی نیز ازمجموعه مزایای بیمه وبیمه های تكمیلی وفق مقررات قانونی برخوردار خواهند شد .


[ چهارشنبه 11 دی 1392 ] [ 09:20 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

برای من همین کافیست ،اگرروزی بدین خط و بدین دفتر نظر دوزی ، بخندی و به دل گویی : کجایی یاردیروزی ؟
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
shahdadiya
Online User
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic