تبلیغات
اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش

اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش
هرگز امیـــــــد را از کسی سلب نکن شاید این تنـــــها چیزی باشد که دارد . 
نویسندگان
مهر نوشت:
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در واکنش به خودکشی دانش آموزی در شیراز به دلیل بردن تلفن همراه به مدرسه گفت: آیین نامه انضباطی آموزش و پرورش دانش آموز را از آوردن وسایل اضافی به مدرسه منع کرده است اما مجازات داشتن وسایل اضافه از جمله داشتن تلفن همراه در داخل مدرسه اخراج نیست.


علی زرافشان گفت: آیین نامه انضباطی دانش آموز مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است و در آن دانش آموز را مکلف کرده که از آوردن وسایل اضافی خودداری کند.
وی افزود: نگاه آیین نامه انضباطی نگاه تربیتی است نه تنبیهی. بنابراین اگر دانش آموزی با خود وسایلی را که احتیاج ندارد به مدرسه بیاورد باید با نگاه تربیتی با او برخورد شود نه تنبیهی.
به گفته زرافشان، تلفن همراه از جمله وسایل اضافی است که دانش آموز از آوردن آن منع شده است. اما اخراج دانش آموز به ازای داشتن موبایل مطابق با آیین نامه نبوده است. چرا که براساس آیین نامه اخراج، تنبیه بسیار سنگینی است که به این سادگی ها امکانپذیر نبوده و با طی مراحل اداری و با مصوبه شورای مدرسه، مدیر اجازه اخراج دانش آموز را دارد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تصریح کرد: باید دید که آیا مدیر مدرسه در شیراز تمامی این مراحل را طی کرده است و سپس حکم به اخراج دانش آموز داده است؟
زرافشان درباره اینکه در حال حاضر مدیر مدرسه از مقام خود برکنار شده است، توضیح داد: من از این موضوع اطلاعی ندارم. در تماس با معاون آموزش متوسطه استان، موضوع را پیگیری کرده و توضیح داد که دستگاههای ذیربط در حال پیگیری موضوع هستند. همچنین اداره کل ارزیابی عملکرد و حراست آموزش و پرورش نیز موضوع خودکشی دانش آموز را پیگیری می کنند.

[ دوشنبه 25 آذر 1392 ] [ 10:29 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

برای من همین کافیست ،اگرروزی بدین خط و بدین دفتر نظر دوزی ، بخندی و به دل گویی : کجایی یاردیروزی ؟
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
shahdadiya
Online User