تبلیغات
اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش

اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش
هرگز امیـــــــد را از کسی سلب نکن شاید این تنـــــها چیزی باشد که دارد . 
نویسندگان

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح مدرسه‎محوری اختیارات مدیران مدرسه افزایش می‎یابد.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، عمادی در جمع خبرنگاران بیان کرد: شاخص‎هایی مانند نیروی انسانی، فضا، تجهیزات آموزشی، برنامه‎ درسی و همه مسائل و مؤلفه‎های آموزش و پرورش را سالانه ارائه می‎کنیم.


وی تصریح کرد: برگزاری آزمون‎های پیشرفت تحصیلی و تربیتی، امتحانات نهایی و آزمون‎های مدرسه‎ای و امتحانات و آزمون‎های ارزشیابی و توصیفی که چند سالی است در آموزش و پرورش برگزار می‎شود بر عهده سازمان سنجش است.

عمادی اضافه کرد: اولویت‎های اصلی آموزش و پرورش در برنامه‎ای که روحانی اعلام و به تائید مجلس رسید، مندرج شده. همچنین در برنامه‎های وزیر آموزش و پرورش هفت زیرمجموعه وجود دارد که راهبرد کلی این برنامه‎ها کیفیت بخشی همه مؤلفه‎های آموزش و پرورش است.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش افزود: زیرنظام‎های وزارت آموزش و پرورش شامل مدیریت و راهبرد مسئله، فضا و تجهیزات آموزشی بوده که در ذیل این برنامه‎ها آمده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مدرسه‎محوری یکی دیگر از برنامه‎های دکتر فانی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه مدرسه، محور همه فعالیت‎های آموزش و پرورش است و اگر مدیریت آموزشگاهی و محوریت مدرسه را در فرآیند تعلیم و تربیت مورد توجه قرار دهیم اختیارات مدیران افزایش می‎یابد و حوزه‎های مالی و منابع انسانی و تدابیری که مدیر با همکاری شوراهای مدارس بتواند اتخاذ کند، بنای فعالیت‎ها خواهد بود.

وی در خصوص توزیع بسته‎های آموزشی کلاس ششم در مناطق عشایری و روستاهای دورافتاده لرستان، گفت: این مهم را مسئولین آموزش و پرورش استان گوشزد کردند و پیگیر این مسئله خواهیم بود.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اجرای برنامه برای تحت پوشش قرار دادن لازم‎التعلیم‎ها از اولویت‎های ماست، ادامه داد: به‎منظور رعایت عدالت آموزشی و تحت پوشش قرار دادن دانش‎آموزان مناطق دورافتاده و صعب‎العبور برنامه جامعی با همکاری سوادآموزی و معاونت آموزش ابتدایی در حال تدوین است تا پوشش تحصیلی را کامل و شاهد بازماندگان از تحصیل نباشیم تا سال‎های بعد بخواهیم آنها را در مدارس بزرگسالان تحت پوشش قرار دهیم.

عمادی درباره ورود مواد مخدر و آسیب‎های اجتماعی به مدارس بیان کرد: در این‎باره حوزه معاونت پرورشی، تربیت بدنی، بازرسی و ارزیابی عملکرد موظف به پیگیری این مهم است تا این آسیب‎ها به مدارس ورود پیدا نکنند.

وی درباره ارزشیابی توصیفی یادآور شد: موظفیم دروس سه سال آخر متوسطه را نهایی کنیم و یک ارتباط سامان‎دار در مقطعی بین ارزشیابی توصیفی و آزمون‎های کمی و نهایی برقرار شود و مباحث بین معاونت آموزش ابتدایی و مراکز سنجش در حال پیگیری است تا این دو به یک وحدت رویه برسند.

وی گفت: اصلی‎ترین وظیفه آموزش و پرورش ترویج سبک زندگی بوده و نیاز است آموزش‎ها از اول ابتدایی تا مقطع متوسطه به ‎نحوی ارائه شود که سبک مقبول و مشروعی را در ایران ترویج دهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: موضوع سبک زندگی در قالب کمیسیون‎های مختلفی در حوزه سازمان پژوهش و برنامه‎ریزی آموزشی در حال پیگیری و بحث است که چطور در محتوا و در منابع انسانی و برنامه موضوع سبک زندگی گنجانده شود.


[ یکشنبه 24 آذر 1392 ] [ 09:56 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

برای من همین کافیست ،اگرروزی بدین خط و بدین دفتر نظر دوزی ، بخندی و به دل گویی : کجایی یاردیروزی ؟
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
shahdadiya
Online User