اخبـــــار برگزیده آمــوزش و پـــــرورش
هرگز امیـــــــد را از کسی سلب نکن شاید این تنـــــها چیزی باشد که دارد . 
نویسندگان
رئیس‌مر‌كز‌اطلاع‌رسانی‌و‌روابط‌عمومی ‌وزارت‌آموزش‌و‌پرورش: افزایش 150 درصدی ایثارگری وكاهش 10 درصدی میانگین سنی مدیران آموزش و پرورش رئیس‌مر‌كز‌اطلاع‌رسانی‌ و‌ روابط‌عمومی ‌وزارت‌آموزش‌ و ‌پرورش، ازافزایش150درصدی ایثارگری وكاهش 10درصدی میانگین سنی مدیران آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،علیرضا جدایی با انتقاد از هجمه ها به وزارت آموزش و پرورش گفت: بررسی سوابق مدیران منصوب شده و همتایان پیشین نشان می دهد، برخلاف برخی اظهار نظرها كه با رویكرد های سیاسی و حب و بغض های فردی صورت می گیرد، مدیران آموزش و پرورش از نیروهای انقلابی،‌متعهد،‌ تحصیل‌ كرده‌و با‌تجربه‌انتخاب شده اند، بگونه ای كه در انتصابات جدید بهره‌گیری از حضور مدیران جانباز150درصد افزایش نشان می دهد و تعداد مدیران رزمنده نیز در مقایسه با گذشته افزایش چشمگیری دارد .

جدایی‌ در‌بخش‌دیگری ازسخنان خود‌افزود: شایان ذكر است در بخش ستادی، معاونان جدیدالانتصاب دارای سوابق ارزنده ارزشی و انقلابی هستند كه‌دركمتردوره‌ای‌تكرار شده است. به عنوان نمونه عمده معاونان وزیر و روسای مراكز، از خانواده معظم‌ شهدا و جانبازان هستند و از 4 ماه تا 27 ماه سابقه حضور در جبهه های حق علیه باطل را در پرونده خویش به ثبت رسانده اند . 

جدایی‌با بیان این‌كه‌گستردگی‌تشكیلات‌اداری‌و‌كثرت‌مسئولیت ها دراین وزارتخانه ایجاب می‌كندكه‌ در مقایسه‌با‌ سایر وزارتخانه ها تغییرات آموزش و پرورش بیشتر به چشم‌ بیایدگفت: این یك امرطبیعی و حق وزیر است كه برای بهبود امور و بر اساس بینش، نگرش تخصصی‌و حرفه‌ای، افرادی را جایگزین مسئولان سابق‌كند وهدف‌از این جابجایی‌ها قطعا بهبود فرآیندها‌ و عملكرد و كارآیی سیستم و با نگاه ترمیمی‌ و تكمیلی می‌باشد.

وی افزود: خوشبختانه بررسی انتصاب های استانی در آموزش و پرورش نشان می دهد علاوه بر سوابق درخشان ایثارگری، در بعد تحصیلات و مدارج علمی نیزدر انتصابات جدید 40 درصد ارتقاء مدرك تحصیلی داشته ایم‌به‌ نحوی‌كه 5 نفر از آنان دارای مدرك دكتری هستند. تجربه و سوابق مدیریتی مدیران فعلی نیز5 درصد بیشتر از مدیران قبلی می باشد.

‌رئیس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش با انتقاد از ذهنیت پراكنی های ناصحیح در خصوص سن مدیران جدید آموزش و پرورش گفت: اتفاقاً بر اساس بررسی های دقیق صورت گرفته مشخص شده است كه میانگین سنی مدیران كل انتصاب یافته در استانها در مقایسه با مدیران كل قبلی ده درصد كاهش را نشان می دهد.

جدایی با بیان این‌كه‌آگاهان‌ می‌دانند بیشترین‌تغییرات مدیریتی‌آموزش‌وپرورش‌ در سالهای اخیر رخ داده است و حتی ساختار این وزارتخانه هم از تغییرات غیر كارشناسی پی در پی و عجولانه در امان نمانده‌است، افزود: اگر این‌اظهار نظر و مخالفت های كنونی در زمان مناسب خود صورت می گرفت، آموزش و پرورش امروز بسیاری از مشكلات موجود را نداشت و البته نیازی هم به این ترمیم و تكمیل و بازسازی‌و بهبود مدیریت هم نبود.

رئیس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌كه‌ بایسته‌ است‌ نگاه ها و انتظارات از آموزش و پرورش ملی باشد، افزود: آموزش وپرورش‌امیدوار‌است سایه سیاست‌زدگی بر فرهنگ، سنگینی نكند و فشارهای سهم‌خواهانه و غیركارشناسی برخی از گروه ها‌ وجریان‌ها‌ جایش‌ را‌ به نگاه ملی به آموزش و پرورش و همراهی و همدلی برای حل مشكلات پیچیده در دستگاه‌عظیم‌ تعلیم و تربیت‌ كشور بدهد
[ پنجشنبه 19 دی 1392 ] [ 09:34 ب.ظ ] [ دبیر : تیاب ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

برای من همین کافیست ،اگرروزی بدین خط و بدین دفتر نظر دوزی ، بخندی و به دل گویی : کجایی یاردیروزی ؟
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
shahdadiya
Online User
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic